• Türkçe
 • English
 

Kongre Tam Metin Kitabı Yayımlandı

İndirmek için Tıklayınız.

Tam metin gönderimi için son tarih 

 Gelen yoğun talebe paralel olarak tam Metin kitapçığı için gönderim tarihi 20 Aralık tarihine kadar uzatılmıştır. Tam Metin kitapçığı 2020 yılında basılacağı için tarihte başka güncelleme yapılamayacaktır. 

Tam Metinlerin Destekleyen Dergilerde Yayınlanması

Tam metinlerinizin destekleyen dergilerde yayınlanmasını istiyorsanız, tam metninizi ve hangi dergide yayınlanmak istediğinize dair açıklamayı 30 Aralık 2020 tarihine kadar fmgtek@gmail.com adresine mail atmanız gerekmektedir. Çalışmanız düzenleme kurulu tarafından değerlendirilecek ve ilgili dergi editörü ile iletişim kurularak uygunluğu belirlenecektir. Eğer uygun görülürse, bu durum size bildirilecektir, ardından tam metninizi ilgili derginin yazım kurallarına göre düzenleyip dergi sürecine yükleyebilirsiniz. Biz size ilişkin makaleyi ilgili dergi editörüne iletmiş olacağız.  

Tam Metin Yazım Kuralları 


Tam metin yazım kurallarını içeren taslak metne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 15 Aralık 2020 tarihine kadar kendi sisteminize girerek Bildirimlerim kısmında yer alan "Tam metin yüklemek için tıklayınız" alanına bastığınızda çıkan sayfadan tam metinlerinizi yükleyebilirsiniz. 

Şablonu İndirmek İçin Tıklayınız.

Kapanış Oturumu

Sayın Hocalarım,

Fen, matematik, girişimcilik ve teknoloji eğitimi alanında çalışan bilim insanlarının çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla, ana teması “Bütüncül FMGT okuryazarlığı” olarak belirlenen 19-22 Kasım 2020 tarihleri aralığında ikincisini düzenlediğimiz Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongremiz bugün saat 16.00 Salon Uludağ’da “II. FMGT değerlendirmesi ve III. FMGT düzenleme önerileri” konularında fikir paylaşımları ile tamamlanacaktır.

Siz değerli hocamızın saat 16.00’da Salon Uludağ kapanış oturumunda katılımlarınızı bekleriz.

Saygılarımızla
Düzenleme Kurulu 
 

Saat 10:50'de başlayacak olan Çalıştayımıza katılacak katılımcılarımız için önemli duyuru

Değerli katılımcılarımız,
aat 10:50'de başlayacak olan ve altta bilgisi verilen çalıştayımıza katılmak isteyenler, linkte verilen programı indirerek uygulamalı eğitime dahil olabilirler. Verilen linkte LEGO Digital Designer programı yer almaktadır. 

Çalıştay: Fen Eğitiminde Eğitsel Robotik Uygulamaları Sunum Dili: Türkçe Salon: UludağSalonu Açhttps://www.lego.com/assets/franchisesites/ldd/installer/SetupLDD-MAC-4_3_11.zip

 

 Açılış konuşması, panel ve çağrılı konuşmaları Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC3uF-yqr2oiy0Q0j8zOb6LA

Kongre sunumları ile ilgili önemli duyuru

Değerli FMGTEK 2020 katılımcılarımız,

Yarın başlayacak ve 4 gün sürecek olan kongremizde bütün altyapı hazırlıkları tamamlanmıştır. Sitemizde yer alan kongre programında salonlara erişim linkleri verilmiştir. Programda her oturumun altında "Salonu Aç" sekmesi vardır. Bu sekmeyi tıklayarak Zoom salonlarına bağlanılmaktadır. Ayrıca verilen linklerden de oturumlara ulaşabilirsiniz. Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek olan kongremizin açılış töreni ve çağrılı konuşmalar Youtube üzerinden de canlı olarak yayınlanacaktır. 

Kongremize katılmak isteyen dinleyicilermizden ücret talep edilmeyecektir. 

Katılımcılarımız katılım belgelerini sunumlarından sonra e-mail olarak alabileceklerdir. 

Başarılı ve verimli bir kongre geçirmemiz dileğiyle

Saygılarımızla

FMGTEK 2020 Düzenleme Kurulu
 
Tophane Salonu
https://us02web.zoom.us/j/89310949333


Uludağ Salonu
https://us02web.zoom.us/j/86941885441


Heykel Salonu
https://us02web.zoom.us/j/87326765342


Mudanya Salonu
https://us02web.zoom.us/j/84705192769


Yeşil Salonu
https://us02web.zoom.us/j/82051812467

Kongre süreci hakkında bilgi

Değerli FMGTEK 2020 katılımcıları,

Kongremizin süreci, programda açıklandığı gibi, devam etmektedir. Kongre tarihleri içerisinde online olarak yapacağınız sunumlarda Zoom programı kullanılacaktır. Sunum yapacağınız salonların linkleri ve sunum sürecinin işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi içeren e-mail kongre başlamadan önce gönderilecektir.

Bilgilerinize sunarız. 
FMGTEK düzenleme kurulu
Dear Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Educators,

We will be honored and happy to welcome you at 2nd International Conference on Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Education which will be online held on 19-22 November 2020.

The main theme of the conference is "Integrated Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Literacy". The aim of the conference is to enable scientists working in the fields of science, mathematics, entrepreneurship and technology education to share their work and experiences. In the program will be included panel discussions, workshops, oral reports and poster presentations. We look forward having your original work which has not been published and / or published anywhere before for the 2nd International Conference on Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Education.


The abstracts of the accepted proceedings will be published as "E-Book for Abstracts of Proceedings" before the conference. In term of adopting the article format and fulfilling comments at the review procedure, the proceedings will be published either in the " E-Book for Full Text of Proceedings" or as an article in special issues of some of the agreed journals through the review process after the conference.

We would like to mention that we will be pleased to welcome all science, mathematics, entrepreneurship and technology education researchers, teachers, undergraduate and graduate students at the same fields in the 2nd International Conference on Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Education (Online) on 19-22 November 2020.


2nd International Conference on Science, Mathematics, Entrepreneurship and Technology Education is hosted by Bursa Uludag University Faculty of Education and in cooperation with OrEgDa and BilMat.
 
With our regards,

 
Organization Committee

Important Dates

 • Beginning of Abstract Sumbissions
  September 2, 2019
 • Deadline for Abstract Submission
  November 18, 2020
 • Announcement Of Accepted Papers
  October 15, 2020
 • Registration
  October 19-23, 2020
 • Conference Program Announcement
  October 30, 2020
 • The Beginning Of Conference
  November 19, 2020
 • End Of Conference
  November 22, 2020
 • Last Date For Submission Of Full Papers
  December 15, 2020
 
2. Uluslararası Fen Matematik Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi Tam Metin Kitabı yayımlanmıştır. 
Çalışmalarınızda başarılar diler, kongremize verdiğiniz katkı için teşekkür ederiz. 

Özetler Kitabına Ulaşmak için buraya tıklayınız.

FMGTEK 2020 Düzenleme Kurulu